Jesteśmy producentem ceramiki kominowej wytwarzanej w nowoczesnej technologii izostatycznego prasowania. Jako jedyni na świecie produkujemy jednolite trójniki  ceramiczne w zakresie średnic do 200mm, a także trójniki izostatyczne w kącie 45°. Posiadamy najszerszą na polskim rynku gamę ceramicznych systemów kominowych opartych na ceramice izostatycznej.
GALERIA

II Konferencja Naukowo- Techniczna "Bezpieczne Ciepło 2014"

W związku z dużym sukcesem pierwszej edycji konferencji naukowo-technicznej „Bezpieczne Ciepło”, która odbyła się w dniach 3-5 października 2013 roku w Prószkowie, podjęto decyzję o organizacji drugiej edycji. Konferencja organizowana jest przy współudziale pracowników wyższych uczelni i organizacji technicznych. Skierowana jest zarówno do środowisk naukowych, jak i przedstawicieli przemysłu. Pomysł zorganizowania konferencji powstał w wyniku dużego zainteresowania coraz szerszego grona osób z różnych branż, szeroko pojętej tematyki kominowej (środowisk naukowych, projektantów, wykonawców, firm zajmujących się produkcją i sprzedażą urządzeń małej energetyki, oraz wymiany gazów, dostawców paliw itp.).

Tegoroczna Konferencja miała miejsce w dniach 2-4 października w  hotelu Wellness Spa Arkas w Prószkowie, k. Opola. Konferencja podzielona została na sesje tematyczne, podczas których prezentowane były referaty zamówione przez organizatorów i zgłoszone przez uczestników konferencji.

Tematyka konferencji:
  • bezpieczeństwo eksploatacji systemów kominowych,
  • jakość środowiska wewnętrznego obiektów budowlanych,
  • wpływ ogrzewania obiektów budowlanych na ochronę środowiska,
  • technologia systemów wymiany gazów, bezpieczeństwo przeciwpożarowe i bezpieczeństwo konstrukcji budowlanych
Wśród uczestników konferencji nie mogło zabraknąć również przedstawiciela firmy JAWAR Sp. z o. o. Prezesa dr Pawła Jarzyńskiego, który wygłosił  referat na temat techniki kominowej w aspekcie bezpieczeństwa pożarowego i efektywności energetycznej w krajach skandynawskich oraz referat o eksperymentalnych badaniach pożarowych ceramicznego systemu kominowego.

Celem konferencji jest podniesienie świadomości społecznej na temat zagrożeń dla środowiska i użytkowników urządzeń grzewczo-wentylacyjnych wynikających z ich eksploatacji. Problemy poruszane na konferencji potwierdzą konieczność prowadzenia prac badawczych i dydaktycznych z zakresu technologii spalania i wymiany gazów na szerszą skalę. Organizatorzy mają nadzieję, że poprzez organizację konferencji i w wyniku wygłoszonych, a następnie opublikowanych materiałów konferencyjnych, nastąpi poprawa jakości powietrza i bezpieczeństwa użytkowników obiektów budowlanych w Polsce, wyposażonych w wentylację i systemy kominowe.

Organizator:
  • Wojewódzki Cech Kominiarzy w Opolu,
  • Korporacja Kominiarzy Polskich,
  • Opolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa,
  • Wydział Budownictwa Politechniki Opolskiej,
Logo innowacyjna gospodarka Dotacje na innowacje. Inwestujemy w Waszą przyszłość.
"Wdrożenie internetowego systemu B2B w celu automatyzacji procesów ofertowania
zamawiania, produkcji, fakturowania i rozliczania systemów kominowych"

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach działania 8.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Logo Unia Europejska