spacer.png, 0 kB
English Deutsch По Русски
Produkty firmy JAWAR Sp. z o. o.  odznaczają się wysoką jakością wykonania. Produkowane wyroby posiadają niezbędne atesty i aprobaty. Nasz dodatkowy atut to szybka i fachowa obsługa klienta.
 

spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
OŻ - Wkłady kominowe owalne żaroodporne

Image Szczegóły techniczne:

Zastosowanie: Wkład kominowy owalny do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych
Rodzaj paliwa: drewno i węgiel
Maksymalna temperatura pracy: 600°C
Materiał: 1.4828 (309)
Grubość materiału: 0,8mm - 1,0 mm
Technologia spawania: plazma
Rodzaj połączeń elementów: kielichowo
Sposób pracy: podciśnienie
Odporny na pożar sadzy: TAK
Certyfikaty: CE-1020-CPD-030044299

Schematy najpopularniejszych rozwiązań:


 
1. Wyczystka z odskraplaczem
2. Trójnik
3. Rura
4. Stabilizator
5. Blacha kominowa
6. Daszek Parasol
7. Daszek Inżektorowy
8. Kolano
9. Trój-wyczystka

Opis wyrobu

W dzisiszych czasach nawet tradycyjne paliwa takie jak węgiel, zawierają coraz więcej zanieczyszczeń, zwłaszcza związków siarki. Powoduje to, że budowane z cegły kominy bardzo szybko erodują i na ich ścianach zaczynają pojawiać się żółte wykwity. Oznacza to konieczność instalacji wkładu kominowego. Ponieważ temperatura spalin wydobywających się z urządzeń opalanych paliwami stałymi może sięgnąć nawet 600°C, cienkościenne kominy kwasoodporne są niewystarczające. Dla takich kotłów JAWAR zaprojektował specjalny system kominów ze stali żaroodpornej. Są one odporne zarówno na wysokie temperatury, jak i na niszczące działanie kondensatu.

Image Owalny kształt wkładu powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klientów posiadających szachty kominowe o niezbyt dużym polu przekroju. Okrągły wkład musiałby jeszcze bardziej zmniejszyć ten przekrój, powodując problemy z ciągiem kominowym. Dzięki zastosowaniu wkładu o przekroju owalnym, możemy maksymalnie dopasować wymiar wkładu do przekroju szachtu kominowego, wykorzystując w ten sposób całe jego pole.

 

Image


Zastosowanie koło i owal

Wymiar owaluŚrednica koła
100 x 200 mm160 mm
110 x 230 mm175 mm
120 x 240 mm190 mm

 

Wkłady kominowe JAWAR-WŻ chronią kominy murowane przed niszczącym działaniem kondensatu. Są łatwe w instalacji i rekomenduje się stosowanie ich zarówno w nowo budowanych, jak i w już istniejących budynkach. Ścianki wkładu o grubości 0,8mm rozgrzewają się do 200 razy szybciej niż tradycyjny komin murowany, powodując lepszy ciąg kominowy i ochronę przeciwko działaniu kondensatu. Elementy systemu, dzięki spawaniu za pomocą technologii plazmowej, są szczelne.

Spaliny są wydalane za pomocą podciśnienia panującego w kominie. Wkład kominowy stanowi zestaw rur i kształtek o przekroju okrągłym lub owalnym. Każdy element jest przystosowany do systemu połączeń kielichowych, które zapewniają szczelność połączenia w podciśnieniu, a rozwalcowane końcówki umożliwiają łatwy montaż.

Image

Lista elementów:    
    
Nazwa elementuSymbolZakres wymiarów
100x200110x230120x240
Rura 1mORŻ1,0
Rura 0,5mORŻ0,5
Rura 0,25mORŻ0,25
Trójnik 90OTŻ90
Trójnik 45OTŻ45
Wyczystka z odskraplaczem (z deklem)OWŻDEK
Wyczystka z odskraplaczem (do drzwiczek)OWŻDRZ
DrzwiczkiWDW
Blacha kominowaOBK
Daszek ParasolODP

Image

Instrukcja montażu
Deklaracja zgodności

Gwarancja

 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB