Producent ceramiki kominowej wytwarzanej w technologii izostatycznego prasowania. Najszerszą na polskim rynku gama ceramicznych systemów kominowych.
GALERIA

Jawar NORD przyczynia się do zmniejszenia smogu!

 
 
Wraz z Cechem Kominiarzy Polskich przeprowadziliśmy badania eksperymentalne, mające na celu określenie stężeń zanieczyszczeń emitowanych podczas spalania drewna, w zależności od zastosowanego systemu kominowego. Do realizacji testów, które odbywały się w 6 etapach, zaprojektowano stanowisko badawcze. Składało się ono z czterech systemów kominowych ( jednym z nich był Jawar Nord)  i dwóch pieców: typowego i z tzw. czystym spalaniem. Wyniki okazały się zaskakujące – testy wykazały, że nasz system kominowy Jawar Nord, odpowiednio dobrany i wyposażony, zmniejsza emisję cząstek stałych nawet o 50%, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia smogu.

Do realizacji testów zaprojektowano stanowisko badawcze, składające się z czterech kominów systemowych marki Jawar. W skład zastosowanych systemów wchodziły odpowiednio: pustak keramzytobetonowy, izolacja z wełny mineralnej i rura wykonana z ceramiki izostatycznej. Modele badawcze stanowiły kominy o za małej średnicy (symulujący źle dobrany lub nieczyszczony komin z osadem na ściankach), komin o optymalnej średnicy i komin przewymiarowany, co jest częstym przypadkiem w polskim budownictwie. Części składowe czwartego systemu – Jawar Nord, stanowiły elementy jak w powyższych systemach, jednak dodatkowo pomiędzy izolacją, a pustakiem znajdowała się przestrzeń powietrzna, którą doprowadzano powietrze do paleniska. Systemy kominowe podczas realizacji badań w zależności od ich etapu doposażano w wentylator wyciągowy lub regulatory ciągu.

W ramach badań wykonano również szereg pomiarów, pozwalających określić stężenie emitowanych dymów. Ponadto oszacowano stężenia pyłu w spalinach. Pomiary wykonywane były w zależności od zastosowanego komina i paleniska. Podczas testów w piecach spalano drewno – brzozę. Wykonano także pomiary parametrów powietrza zewnętrznego. W czasie pomiarów sprawdzano dodatkowo parametry fizykochemiczne spalin, takie jak ich skład, temperatura, prędkość, ciśnienie. Ponadto weryfikowano zmieniające się parametry w przewodzie powietrznym.

Wyniki z przeprowadzonych badań:
1. Warunki atmosferyczne, a w szczególności wilgotność powietrza mają wpływ na wzrost emisji pyłów.
2. Przekrój i rodzaj komina ma wpływ na emisję pyłu.
3. Doprowadzenie przewodem kominowym wstępnie podgrzanego powietrza kominem Jawar Nord zmniejsza emisję pyłów.
4. Zastosowanie odpowiednich akcesoriów kominowych firmy Jawar (nasad i regulatorów ciągu), dedykowanych do kominów systemowych ma wpływ na zmniejszenie liczby sadzowej.
5. Zastosowanie pieców z tzw. czystym spalaniem nie gwarantuje zmniejszenia emisji zanieczyszczeń w przypadku, źle dobranego i eksploatowanego systemu kominowego.
 
Logo innowacyjna gospodarka Dotacje na innowacje. Inwestujemy w Waszą przyszłość.
"Wdrożenie internetowego systemu B2B w celu automatyzacji procesów ofertowania
zamawiania, produkcji, fakturowania i rozliczania systemów kominowych"

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach działania 8.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Logo Unia Europejska
Szanowni Państwo,

W nawiązaniu do naszych wcześniejszych kontaktów handlowych, w wyniku których spółka JAWAR Sp. z o.o. weszła w posiadanie Pana/Pani danych oraz w związku ze zbliżającą się zmianą przepisów dotyczących przetwarzania danych osobowych Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE( tzw. RODO), zgodnie z art. 25 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm.) informuje, iż przetwarza Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu email, w celu marketingu produktów i usług spółki. Dane te nie będą udostępniane żadnym innym podmiotom. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu. Może Pan/Pani także zmodyfikować adres email lub usunąć go z naszej bazy.

W związku z powyższym prosimy Pana/Panią o uzupełnienie i odesłanie podpisanego dokumentu, który umożliwi nam kontakt z Panem/Panią zarówno w sprawach handlowych, jaki i marketingowych. Bez uzyskania tych zgód praktycznie pozbawiamy się możliwości współpracy z Państwem (składanie ofert handlowych, przekazywanie informacji o naszych produktach, itd..). Proszę o wnikliwą analizę przesłanego krótkiego załącznika oraz odesłanie na nasz adres podpisanej zgody.