Producent ceramiki kominowej wytwarzanej w technologii izostatycznego prasowania. Najszerszą na polskim rynku gama ceramicznych systemów kominowych.
GALERIA

Jawar planuje produkcję pierwszych w Polsce systemów kominowych w perlito-betonowej obudowie

W dniach 13-15 października w Opolu odbyła się Konferencja Bezpieczne Ciepło, której organizatorem była Korporacja Kominiarzy Polskich. Na wydarzeniu zebrali się specjaliści z branży kominowej, którzy dyskutowali na temat zagrożeń dla środowiska i użytkowników urządzeń grzewczo-wentylacyjnych, wynikających z ich eksploatacji. Na konferencji nie zabrakło firmy Jawar, która opowiadała o perlicie ekspandowanym jako nowoczesnym izolatorze systemów kominowych i wykorzystaniu go w produkcji swoich systemów kominowych.

Październikowa Konferencja Bezpieczne Ciepło to już czwarta z kolei odsłona tego wydarzenia, którego celem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie bezpieczeństwa użytkowania urządzeń grzewczo-wentylacyjnych. Firma Jawar reprezentowana przez Prezesa Pawła Jarzyńskiego skupiła się na temacie perlitu ekspandowanego, który stanowi nowoczesne źródło izolacji kominów, dzięki niskiej przewodności cieplnej, a także odporności na wysokie temperatury. Dodatkowo jest on obojętny chemicznie i wykazuje dużą stabilność fizyczną. Firma Jawar planuje wykorzystać ten innowacyjny produkt w swoich systemach kominowych. – Perlit ekspandowany idealnie sprawdzi się jako materiał izolujący w procesach wysokotemperaturowych w naszych systemach kominowych. Chcemy zaproponować Klientom gotowe rozwiązanie, które będzie nie tylko nowoczesnym, ale przede wszystkim trwałym izolatorem – podaje Paweł Jarzyński, prezes firmy Jawar , lider w zakresie nowoczesnych systemów kominowych. – Mogę również nieoficjalnie ogłosić, że w tym tygodniu odbędzie się otwarcie budowy naszej nowej fabryki, która będzie największym tego typu obiektem w Polsce. To właśnie tam planujemy rozpocząć produkcję naszych systemów kominowych wzbogaconych o perlit ekspandowany - dodaje.
 
Logo innowacyjna gospodarka Dotacje na innowacje. Inwestujemy w Waszą przyszłość.
"Wdrożenie internetowego systemu B2B w celu automatyzacji procesów ofertowania
zamawiania, produkcji, fakturowania i rozliczania systemów kominowych"

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach działania 8.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Logo Unia Europejska